ČESKÁ TELEVIZE

Je určitě třeba hájit svobodu projevu a podnikání. Ale i to má své meze.
Pokud tím urážím a hanobím někoho jiného, je to nepřípustné. Prodávat věci spojené s nacismem je zvrácenost.

Gabriel Kuchta, DeníkN

Prodávat například knihu, jako je „Jedovatá houba“ patřící do kategorie – dětská – a pro Vaši představu vkládám citaci vydavatelství Databázeknih.cz, kde tato kniha byla jednu dobu k prodeji:

Tato ilustrovaná kniha, dle originálního podtitulu pro mladé i starší, je klasické antisemitské dílo německé nacionálněsocialistické propagandy. V roce 1938 jej ve svém nakladatelství Der Stürmer vydal jeden z nejaktivnějších kritiků Židovstva své doby Julius Streicher. Ležérní formou dětem například radí, jak poznat Žida: podle odporného, nasládlého zápachu, anebo dle pohledu, který je číhavý a bodavý. Už na očích mu člověk okamžitě pozná, že je to špatný a prolhaný člověk. Nesmlouvavě autor zkomponoval taktéž básně, kterými zakončuje každou jednotlivou kapitolu. Kvůli svému břitkému antisemitismu byla Jedovatá houba (v originále Der Giftpilz) i tehdejšími německými elitami přijímána různě: vedením strany vychvalovaná, některými špičkami SS naopak klasifikovaná jako mládež ohrožující. Z dnešního pohledu může být bezesporu považována za učebnicový příklad protižidovské agitace.

Přesně tyhle knihy, tohle to urážení, ponížování a hanobení vybrané části společnosti, stálo na počátku doby, která skončila plynovými komorami.

Jan Bartošek místopředseda KDU-ČSL v pořadu „Máte slovo s M. Jílkovou“ na ČT1

Jako poslanec, udělám všechno proto, abych prosadil do trestního zákoníku to, že podobně zrůdné díla, včetně výroby, přechovávání, distribuce, exportu i importu, budou trestné.

Celý díl pořadu ZDE